Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Pánské a dámské ‚jízdy‛ – ‚rozlučky se svobodou‛ pÅ™ijdou Brity ročnÄ› na £420 (€540), když si více jak polovina z nich užívá tÄ›chto mejdanů v zahraničí

Průzkum společnosti www.hotels.com, provozovatele mezinárodního hotelového on-line rezervačního portálu zjistil, že více jak polovina Britů (57%) cestuje mimo ostrovy, podobně jako anglický fotbalista Wayne Rooney, kdy jeho nedávný ‚pánský‛ výlet za předsvatebními radovánkami na vyhlášený párty ostrov Ibiza, způsobil na Bílém ostrově nebývalé množství rozruchu.

Hotels.com - hotelový rezervační web

Celosvětově nejoblíbenější hotelový rezervační web zjistil, že tyto předsvatební bujaré rozlučky nejsou jen doménou těch nejbohatších. Průměrný Brit utratí každoročně £423.43 za účast na pouhých dvou takovýchto mejdanech – což znamená £170 pokaždé, když s některým ze snoubenců slaví poslední dny ‚svobody‛ před sňatkem.

Mezi Brity vyhledávajícími tento typ oslav je na vrcholu pomyslného seznamu nejpopulárnějších zahraničních měst hlavní město Irska, Dublin, a to i přesto, že se město samotné snaží cílenou kampaní nálepky evropského hlavního města předsvatebních mejdanů zbavit. Irské hlavní město těsně následují Barcelona, Amsterodam a Praha. V Hotels.com nicméně dále zjistili, že někteří oslavchtiví vyhledávají pro své předsvatební párty i mnohem vzdálenější místa. Las Vegas se 4 % bylo jedinou dálkovou destinací mezi nejvyhledávanějšími 10 městy, a jen málo dalších dobrodruhů potvrdilo, že cestovalo až tak daleko, jako je Kapské Město, Rio De Janeiro či dokonce Auckland na Novém Zélandu.

Podle hotelových rezervací je Tallinn nejpopulárnějším místem ve Východní Evropě pro pořádání těchto předsvatebních výletů.

Oblíbené zahraniční destinace pro pořádání pánských ‚jízd‛ (britští muži, 2007/8)

Město

% mužů, kteří město navštívili v loňském roce za účelem pořádání ‚pánských jízd‛

Dublin

18%

Barcelona

16%

Amsterodam

14%

Praha

13%

Tallinn

6%

Paříž

7%

Řím

7%

Madrid

4%

Las Vegas

4%

Riga

1%

S rozšiřujícím se trendem alkoholových radovánek na vzdálenějších místech se tři čtvrtiny (72%) mužů zúčastní ‚pánských jízd‛ mimo území Britských ostrovů. Ženy při pořádání takovýchto svých oslav mají tendenci zůstávat spíše doma, i když více než polovina z nich (57%) zamíří v příštích dvanácti měsících také mimo ostrovy.

Alison Couper, ředitelka pro komunikaci v www.hotels.com k tomu dodává: „Cestujeme mnohem dále než kdy předtím, abychom se zúčastnili předsvatebních oslav našich přátel a příbuzných – což v konečném důsledku znamená, že se pak z těchto míst stávají vyhledávané turistické destinace.”
„To, kolik ročně utratíme za oslavy posledních dnů ‚svobody‛ našich přátel a rodinných příslušníků, jasně odráží tento trend. Jakkoli je toto pravda, pořád ještě existuje řáda velmi výhodných nabídek na webových portálech jako je ten náš, kde ti, kteří plánují podobné výlety, mohou získat až 40% slevy na hotelová ubytování v mnohých oblíbených destinacích.”

I když je u žen menší pravděpodobnost než u mužů, že zamíří mimo ostrovy, přesto 57% žen ve Spojeném království plánuje pro tento rok dámskou ‚jízdu‛ někde v zahraničí, uvádí www.hotels.com. Nejvyhledávanějším zahraničním místem pro tyto výlety je u žen Barcelona, kdy město za tímto účelem navštívilo 14% britských žen. Dublin (11%) a Paříž (10%) si také drží své pevné místo v žebříčku oblíbenosti.

Oblíbené zahraniční destinace pro dámské ‚jízdy‛ (britské ženy, 2007/8)

Město

% žen, které město navštívily za účelem oslav

Barcelona

14%

Dublin

11%

Paříž

10%

Amsterodam

8%

Madrid

5%

Řím

5%

Praha

6%

Las Vegas

4%

Tallinn

2%

Riga

1%

Pro další informace navštivte web www.hotels.co.uk

O Hotels.com
Na www.hotels.com – ty nejlevnější hotelové sazby, od luxusních hotelů po úsporné ubytování. www.hotels.com nabízí ty nejlepší cenové a slevové programy pro hotelové ubytování kdekoliv.

S působností na všech významných trzích a věci oddanými pracovníky http://cesko.hotels.com/ nabízí více než 80 000 výběrových hotelů po celém světě s garancí ceny ve více jak 40 000 těchto zařízení: pokud zákazník najde stejné ubytování za nižší cenu, Hotels.com se této ceně přizpůsobí. http://cesko.hotels.com/ má také jeden z nejrozsáhlejších týmů nezávislých hotelových odborníků v odvětví cestovního ruchu, což pro uživatele znamená, že mají k dispozici reálné, nezkreslené recenze ubytovacích zařízení. Turisté mohou zadávat své objednávky online nebo kontaktovat některé naše vícejazyčné centrum pro zákazníky na telefonním čísle +44 (0)20 7492 0979

Pro další informace navštivte web http://cesko.hotels.com/
Kontakt pro dotazy médií –
Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: 44 1904 780030
Email: pr@webcertain.com



Comments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases