Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Brytyjczycy wydają na wieczory kawalerskie oraz panieńskie 420 funtów (540 euro) na rok, podczas gdy połowa z nich wyjeżdża za granicę, aby nacieszyć się ostatnią chwilą wolności

Po tym jak piłkarz Wayne Rooney zorganizował swój wieczór kawalerski czy też przedślubne przyjęcie na Ibizie, która jest wyspą imprezową, gdzie oddał się zabawie, badanie zorganizowane przez międzynarodową stronę internetową oferującą usługi rezerwacji pokoi hotelowych http://polska.hotels.com/ wykazało, że ponad połowa Brytyjczyków (57%) zorganizowała wieczory kawalerskie lub panieńskie za granicą.

Najbardziej lubiana na świecie strona internetowa oferująca usługi rezerwacji pokoi hotelowych odkryła, że obecnie nie tylko bardzo bogate osoby wyjeżdżają za granicę, aby nacieszyć się ostatnią chwilą przedmałżeńskiej wolności. Statystyczny Brytyjczyk wydaje 423,43 funtów rocznie na udział w około dwóch wieczorach kawalerskich lub panieńskich – co oznacza każdorazowo wydatek 170 funtów na uczczenie ostatnich dni wolności kolegów.

rezerwacje hotelowe Dublin

Stolica Irlandii Dublin znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych miast zagranicznych wśród brytyjskich kawalerów, pomimo zorganizowanej przez miasto kampanii mającej na celu obalenie wizerunku europejskiej „stolicy kawalerów”. Zaraz za stolicą Irlandii znalazły się takie miasta jak Barcelona, Amsterdam oraz Praga. Jednakże według Hotels.com kawalerzy decydują się na wyjazd w bardziej odległe miejsca w poszukiwaniu najlepszych imprez. Z 4%, Las Vegas było jedynym odległym miastem, które znalazło się w pierwszej 10, jednakże niektórzy z łowców przygód dotarli do takich miejsc jak Cape Town, Rio De Janeiro a nawet Auckland w Nowej Zelandii.

Biorąc pod uwagę rezerwacje hotelowe, Tallin jest najbardziej popularnym miastem we Wschodniej Europie na organizowanie przedmałżeńskich wycieczek.

Najpopularniejsze miejsca podróży dla kawalerów za granicą (Brytyjczycy,2007/8)
Miasto % mężczyzn, którzy w poprzednim roku odwiedzili miasto w celach organizacji wieczoru kawalerskiego
Dublin 18%
Barcelona 16%
Amsterdam 14%
Praga 13%
Tallin 6%
Paryż 7%
Rzym 7%
Madryt 4%
Las Vegas 4%
Ryga 1%

Trzy czwarte (72%) mężczyzn bierze udział w wieczorach kawalerskich za granicą, ponieważ imprezowicze wyjeżdżają w coraz bardziej odległe miejsca. Kobiety częściej organizują przyjęcia panieńskie w domu, chociaż ponad połowa z nich (57%) wyjedzie w tym celu za granicę w ciągu następnych 12 miesięcy.
Alison Couper, dyrektor działu informacji w www.hotels.com powiedział: „Wyjeżdżamy w coraz bardziej odległe miejsca, aby uczestniczyć w wieczorach kawalerskich i panieńskich naszych znajomych i krewnych – w rezultacie na mapie zaznaczane są nowe modne miejsca.”
„Obecna roczna kwota, którą wydajemy na uczczenie ostatnich dni wolności naszych przyjaciół i członków rodziny stanowi odzwierciedlenie tej tendencji. Jednakże istnieje wiele okazji na stronach internetowych takich jak nasza dla tych osób, które planują wyjazdowe wieczory kawalerskie i panieńskie – można oszczędzić do 40% na cenach hoteli w wielu popularnych miejscach.”
Podczas gdy kobiety wyjeżdżają za granicę rzadziej niż mężczyźni, według www.hotels.com 57% kobiet w Wielkiej Brytanii odpowiedziało, że wyjedzie w tym roku na wieczór panieński za granicę. Barcelona, którą odwiedziło 14 % kobiet z Wielkiej Brytanii w celu uczczenia wieczoru panieńskiego, jest najpopularniejszym zagranicznym miastem na organizację takiego przyjęcia. Dublin (11 %) oraz Paryż (10%) są również zdecydowanie lubianymi miastami.

Najpopularniejsze miejsca podróży dla kobiet organizujących wieczór panieński za granicą (Brytyjki, 2007/8)
Miasto % kobiet, które w poprzednim roku odwiedziły miasto w celu organizacji wieczoru panieńskiego
Barcelona 14%
Dublin 11%
Paryż 10%
Amsterdam 8%
Madryt 5%
Rzym 5%
Praga 6%
Las Vegas 4%
Tallin 2%
Ryga 1%

Więcej informacji można znaleźć na http://polska.hotels.com/

O serwisie Hotels.com

Na stronie www.hotels.com można znaleźć oferty w najbardziej atrakcyjnych cenach. Oferty te dotyczą zarówno luksusowych hoteli, jak i tanich kwater. Strona http://polska.hotels.com/ to najlepsze okazje i zniżki na miejsca w hotelach na całym świecie.

Działający na wszystkich głównych rynkach serwis internetowy http://polska.hotels.com/ to zaangażowany personel oraz oferty z ponad 80 tysięcy hoteli w różnych krajach świata.

W połowie z tych miejsc zapewniamy gwarancję ceny: jeżeli klient znajdzie taką samą ofertę w niższej cenie, wówczas my także zmieniamy cenę. Ponadto serwis www.hotels.com ma jeden z największych zespołów hotelowych wśród portali turystycznych, co oznacza, że użytkownicy serwisu otrzymują rzetelny przegląd dostępnych miejsc noclegowych. Osoby planujące wyjazd mogą dokonać rezerwacji online lub kontaktując się z jednym z naszych centrów informacyjnych pod numerem +44 (0)20 7492 0979.

Więcej informacji na stronie http://polska.hotels.com/

W razie pytań prosimy o kontakt z:
Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: 44 1904 780030
Email: pr@webcertain.comComments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases