Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Rozlúčky so slobodou mužov a žien stoja Brita 420 £ (540 €) ročne, keďže viac než polovica z nich mieri do zahraničia

 

Podľa príkladu nedávnej pánskej jazdy anglického futbalistu Wayna Rooneyho či predsvadobného večierka na party-ostrove Ibiza, kde si vyhodil z kopýtka, zistil prieskum medzinárodnej webovej stránky pre rezerváciu hotelov http://slovensko.hotels.com/, že viac než polovica Britov (57 %) vycestovala do zahraničia za rozlúčkou so slobodou.
Obľúbená svetová webová stránka pre rezerváciu hotelov zistila, že sa teraz nielen super bohatí plesnú po vrecku na svojom poslednom predmanželskom úlete. Priemerný Brit minie 423,43 £ každý rok pri účasti na dvoch rozlúčkových večierkoch so slobodou − čo znamená 170 £ zakaždým, keď oslavuje kamarátov či kamarátkin posledný deň slobody.

Írske hlavné mesto Dublin je na vrchole zoznamu zahraničných miest populárnych medzi Britmi lúčiacimi sa so slobodou, napriek mestskej kampani, ktorá mala mesto zbaviť povesti „hlavného mesta Európy rozlúčok so slobodou”. Za hlavným mestom Írska tesne nasleduje Barcelona, Amsterdam a Praha. Avšak Hotels.com tiež zistil, že budúci ženáči si postupne trúfajú ísť ešte ďalej pri hľadaní najlepšieho večierka. Jedinou vzdialenou destináciou v prvej desiatke bolo Las Vegas so 4 %, ale zopár dobrodruhov povedalo, že cestovali až do Kapského Mesta, Rio de Janiera či dokonca do Aucklandu na Novom Zélande.

Pri pohľade na rezervácie hotelov, Tallinn je najpopulárnejšou destináciou vo východnej Európe pre tieto predsvadobné dovolenky.
Obľúbené zahraničné destinácie mužov lúčiacich sa so slobodou (britskí muži, 2007/8)

Mesto % mužov, ktorí navštívili na rozlúčku so slobodou za posledný rok
Dublin 18 %
Barcelona 16 %
Amsterdam 14 %
Praha 13 %
Tallinn 6 %
Paríž 7 %
Rím 7 %
Madrid 4 %
Las Vegas 4 %
Riga 1 %

Tri štvrtiny (72 %) mužov odchádza do zahraničia na rozlúčku so slobodou za hýrivým dobrodružstvom ďalej než kedykoľvek predtým. Ženy na rozlúčkach so slobodou skôr zostávajú oslavovať doma, hoci viac než polovica (57 %) chce namieriť do zahraničia v nasledujúcich dvanástich mesiacoch.

Alison Couper, riaditeľ pre komunikáciu za http://slovensko.hotels.com/ hovorí: „Na rozlúčky so slobodou kamaráta alebo kamarátky cestujeme do zahraničia ďalej než kedykoľvek predtým – a ako výsledok sa „na mapu” pridávajú nové obľúbené cestovateľské destinácie.
Ročná suma, ktorú teraz minieme na oslavu posledných dní slobody naÅ¡ich priateľov a rodiny odráža tento trend. AvÅ¡ak na stránkach ako je táto sa dá nájsÅ¥ množstvo výhodných ponúk pre tých, ktorí plánujú výlety na rozlúčku so slobodou – v mnohých obľúbených destináciách je možné nájsÅ¥ úspory na hoteloch až do 40 %.”

Hoci je u Britiek menšia pravdepodobnosť, že namieria do zahraničia ako u mužov, 57 % z nich vraví, že tento rok sa vyberú za hranice na rozlúčkový večierok. Podľa http://slovensko.hotels.com/. Barcelona je najpopulárnejšou zahraničnou destináciou – 14 % Britiek navštívilo toto mesto na rozlúčku so slobodou, pričom Dublin (11 %) a Paríž (10 %) sú tiež trvalo obľúbené.

Obľúbené zahraničné destinácie žien lúčiacich sa so slobodou (britské ženy, 2007/8)
Mesto % žien, ktoré navštívili na rozlúčku so slobodou za posledný rok
Barcelona 14 %
Dublin 11 %
Paríž 10 %
Amsterdam 8 %
Madrid 5 %
Rím 5 %
Praha 6 %
Las Vegas 4 %
Tallinn 2 %
Riga 1 %

Pre ďalšie informácie navštívte http://slovensko.hotels.com/

O Hotels.com

Na http://slovensko.hotels.com/ nájdete najnižšie ceny za ubytovanie od luxusných hotelov po cenovo výhodné ubytovania. http://slovensko.hotels.com/ má najlepšie ponuky a zľavy pre hotelové izby kdekoľvek.
S prevádzkou na všetkých hlavných trhoch a s horlivým personálom ponúka http://slovensko.hotels.com/ viac než 80 000 kvalitných hotelov po celom svete a sľubuje cenovú záruku v 40 000 z týchto nehnuteľností: ak je zákazník schopný nájsť rovnakú ponuku za menej, Hotels.com to porovná. http://slovensko.hotels.com/ má tiež jeden z najväčších hotelových tímov v tomto odbore, čo znamená, že používatelia dostanú spoľahlivý prehľad o nehnuteľnostiach. Cestujúci si môžu rezervovať on-line alebo môžu kontaktovať jedno z našich mnohojazyčných telefónnych ústredí na +44 (0)20 7492 0979
Pre ďalšie informácie navštívte http://slovensko.hotels.com/

Pre mediálne otázky prosím kontaktujte -
Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: 44 1904 780030
Email: pr@webcertain.comComments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases