Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Yarısından fazlasının özgürlüklerinin son anlarını kutlamak için yurt dışına çıkması nedeniyle, erkekler ve kadınlar için yapılan bekarlığa veda partileri İngilizlere 420 Pound’a (540 Avro) mal oluyor

 

Ä°ngiliz futbol oyuncusu Wayne Rooney’un White Isle’ı kırmızıya boyadığı Ä°biza adasında kısa bir süre önce düzenlediÄŸi bekarlığa veda partisi ya da düğün öncesi partinin ardından online otel rezervasyon web sitesi olan http://turkiye.hotels.com/ tarafından yapılan bir araÅŸtırmada, Ä°ngilizlerin yarısından fazlasının (%57) erkekler ya da kadınlar için düzenlenen bekarlığa veda partileri için denizaşırı ülkelere gittikleri belirlenmiÅŸtir.
Dünyanın en çok beğenilen otel rezervasyonu web sitesi son bir evlilik öncesi eğlence için para saçanların sadece süper zenginler olmadığını fark etti. Ortalama bir İngiliz vatandaşı her yıl ikinin üzerinde bekarlığa veda partisine katılmak için 423,43 Pound harcamaktadır – bu da bir arkadaşın özgür olarak geçirdiği son günleri her kutlayışımızda, 170 Pound harcıyoruz demektir.

Şehrin Avrupa’nın “bekarlığa veda partisi başkenti” imajını silmek için gösterdiği tüm çabalara karşın, İrlanda’nın başkenti Dublin İngiliz bekarlığa veda partilerinin düzenlendiği yabancı şehirler listesinin ilk sırasında yer alıyor. İrlanda’nın başkentini yakın arayla Barselona, Amsterdam ve Prag izliyor. Bununla birlikte, Hotels.com en iyi parti arayışı içerisindeki bekarlığa veda partisi düzenleyen kişilerin daha da uzaklara gittiğini fark etmiştir. %4’lük bir paya sahip Las Vegas ilk 10 şehir arasındaki tek uzak mesafeli şehirdir ama birkaç macera düşkünü Cape Town, Rio De Janiero ve Yeni Zelanda’da bulunan Auckland’e kadar gittiklerini söylemiştir.
Otel rezervasyonlarına bakıldığında, bu düğün öncesi tatiller için Doğu Avrupa’daki en popüler yer Tallinn’dir.
Bekarlığa veda partisi düzenlemek için en çok tercih edilen yerler (İngiliz erkekler, 2007/2008)
Şehir Geçen sene bir bekarlığa veda partisi için giden erkeklerin yüzdesi

Dublin %18
Barselona %16
Amsterdam %14
Prag %13
Tallinn %6
Paris %7
Roma %7
Madrid %4
Las Vegas %4
Riga %1

Erkeklerin dörtte üçü (%72) daha önce hiç olmadığı kadar uzak bir yerde düzenlenen bir bekarlığa veda partisine katılacaktır. Bekarlığa veda partisi düzenleyen kadınlar daha çok kendi ülkelerinde kalmayı tercih etmektedir ama yarısından fazlası (%57) önümüzdeki 12 ay içerisinde denizaşırı bir ülkeye doğru yola çıkacaktır.
www.hotels.com iletişim direktörü olan Alison Couper şu yorumu yapmaktadır: “Arkadaş ya da akrabalarımızın bekarlığa veda partileri için daha önce hiç olmadığı kadar uzak yerlere gidiyoruz ve bunun sonucunda da haritaya yeni seyahat noktaları ekleniyor.

Arkadaşlarımızın ya da ailemizin özgür oldukları son günleri kutlamak için harcadığımız yıllık tutar bu eğilimi yansıtıyor. Bununla birlikte, bekarlığa veda partileri düzenlemeyi planlayan kişilerin bizimki gibi sitelerde bulabilecekleri çok sayıda indirimli seçenek vardır ve bu şekilde popüler yerlerde bulunan otellerde %40’a varan indirimler alınabilmektedir.”
www.hotels.com’a göre, erkeklere kıyasla yurt dışına çıkma olasılıkları daha düşük olsa da, İngiliz kadınları %57’si bu yıl bir bekarlığa veda partisi için yurt dışına çıkacaklarını söylemektedir. İngiliz kadınlarının %14’ünün bir bekarlığa veda partisi için ziyaret ettikleri Barselona en popüler yabancı şehir konumundayken, bu şehri Dublin (%11) ve Paris (%10) takip etmektedir.

Bekarlığa veda partisi düzenlemek için en çok tercih edilen yerler (İngiliz kadınlar, 2007/2008)
Şehir Geçen sene bir bekarlığa veda partisi için giden kadınların yüzdesi
Barselona %14
Dublin %11
Paris %10
Amsterdam %8
Madrid %5
Roma %5
Prag %6
Las Vegas %4
Tallinn %2
Riga %1

Daha fazla bilgi için, www.hotels.co.uk adresini ziyaret edin

Hotels.com hakkında

http://turkiye.hotels.com/ web sitesinde, lüks otellerden uygun fiyatlı barınma hizmetlerine kadar, en düşük otel fiyatlarını bulabilirsiniz. http://turkiye.hotels.com/ dünyanın her yerindeki otel odaları için en iyi fiyatları ve indirimleri sunar.

Özel personeli ile tüm büyük pazarlarda faaliyet gösteren http://turkiye.hotels.com/ dünya genelinde 80.000’in üzerinde kaliteli otel seçeneği sunar ve bu tesislerden 40.000’inde en düşük fiyat garantisi verir: Bir müşteri aynı otel için daha düşük bir fiyat bulursa, Hotels.com aradaki farkı karşılar.

http://turkiye.hotels.com/ sektördeki en büyük bağımsız oteller ekiplerinden birine sahiptir ve bu da kullanıcıların tesislerle ilgili dürüst eleştirilere ulaşabilecekleri anlamına gelir. Seyahat etmek isteyen kişiler online olarak ya da +44 (0)20 7492 0979 numaralı çok dilde hizmet verilen çağrı merkezlerimizden birini arayarak rezervasyon yaptırabilirler
Daha fazla bilgi için, http://turkiye.hotels.com/ adresini ziyaret edin

Basınla ilgili sorular için, aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın -

Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: 44 1904 780030
Email: pr@webcertain.com

 Comments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases