Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Hotels.com’un raporuna göre küresel otel fiyatları %3 oranında düştü.

Hotels.com'un raporuna göre küresel otel fiyatları %3 oranında düştü.Hotels.com Otel Fiyatları Endeksi’ne göre (OFE), dünya çapında otellerin ortalama oda fiyatları yazdan bu yana düşüşe geçti. Bu, Ocak 2004′te baÅŸlayan Hotels.com Otel Fiyatları Endeksi’nde herhangi bir çeyrekte ölçülen ilk yıllık düşüş.

Temmuz-Eylül 2008 döneminde bir otel odası için, seyahat edenler tarafından ödenen ortalama fiyat 2007′nin aynı dönemi ile karşılaÅŸtırıldığında küresel olarak %3 oranında azalma gösterdi.

Küresel fiyatlarda %3 oranındaki düşüşü, Kuzey Amerika (fiyatlarda %5 düşüş), Latin Amerika (fiyatlarda %1 düşüş) ve Karayipler’deki (fiyatlarda %4 düşüş) oda fiyatlarının düşmesi tetikledi. Aynı süreçte Asya’daki fiyatlar sabit kaldı.

Avrupa’da otel yöneticilerinin de belirttiÄŸi üzere fiyatlar %2 artarak yaz aylarında seviyelerini korudu, özellikle Paris ve Berlin’deki oteller ile Roma’daki otellerde fiyatlar belirli bir düzeyde kaldı.

Hotels.com Worldwide BaÅŸkanı David Roche’un yorumları: “Amerika kıtalarındaki oteller geçtiÄŸimiz altı ila dokuz aylık küresel ekonomik gerilemenin etkilerini özellikle hissetti ve kapsamlı fiyat indirimlerine tanık olduk. ABD otellerinin sahipleri gelecek aylarda müşterini korumak için daha fazla fiyat indirimine gidebilir. ”

“Bunun aksine Avrupa’daki otel yöneticileri ise fiyatlarını korumalarına yardımcı olan güçlü bir yaz sezonuna – Avrupa seyahatinin geleneksel yoÄŸun dönemi – baÄŸlı olarak daha az indirim yapmak durumunda kaldılar. ”

“Ancak Avrupa fiyatları şu anda inişe geçti ve muhtemelen 2009 boyunca kıtadaki ana seyahat noktalarına seyahat için gittikçe artan sayıda iyi tekliflerle karşılaşılacak.”

Hotels.com hakkinda

www.hotels.com web sitesinde, lüks otellerden uygun fiyatli barinma hizmetlerine kadar, en düsük otel fiyatlarini bulabilirsiniz. www.hotels.com dünyanin her yerindeki otel odalari için en iyi fiyatlari ve indirimleri sunar.

Özel personeli ile tüm büyük pazarlarda faaliyet gösteren www.hotels.com dünya genelinde 80.000’in üzerinde kaliteli otel seçenegi sunar ve bu tesislerden 40.000’inde en düsük fiyat garantisi verir: Bir müsteri ayni otel için daha düsük bir fiyat bulursa, Hotels.com aradaki farki karsilar.

www.hotels.com sektördeki en büyük bagimsiz oteller ekiplerinden birine sahiptir ve bu da kullanicilarin tesislerle ilgili dürüst elestirilere ulasabilecekleri anlamina gelir. Seyahat etmek isteyen kisiler online olarak ya da +44 (0)20 7492 0979 numarali çok dilde hizmet verilen çagri merkezlerimizden birini arayarak rezervasyon yaptirabilirler

Daha fazla bilgi için, www.hotels.com adresini ziyaret edin

Basinla ilgili sorular için, asagidaki iletisim bilgilerini kullanin -

Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: 44 1904 780030
Email: pr@webcertain.comComments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases