Search engine friendly multilingual,
multi media news distribution

Pokles cen v hotelech o 3%, zpráva Hotels.com

Pokles cen v hotelech o 3%, zpráva Hotels.comPo celém světě během tohoto léta klesly průměrné ceny za hotelové pokoje, podle Hotels.com Hotel Price Index (HPI).

Toto je první meziroční pokles cen, měřeno čtvrtletně od začátku fungování rejstříku cen ubytování v hotelech Hotels.com Hotel Price Index v lednu 2004.

Průměrná cena, kterou turisté zaplatili za hotelový pokoj v období červenec-září 2008 celosvětově klesla o 3%, v porovnání se stejným obdobím roku 2007.

Tento celosvětový pokles cen o 3% byl vyvolán poklesy cen za hotelové pokoje po celém území Severní Ameriky (kde ceny klesly o 5%), Latinské Ameriky (kde šly ceny dolů o 1%) a v Karibské oblasti (pokles cen o 4%).

V Asii se ceny v tomto období udržely na stejné úrovni. V Evropě ceny stouply o 2%, protože hoteliéři se všeobecnému trendu postavili, a snažili se ceny během letních měsíců udržet, a zejména hotely v Paříži, berlínské hotely a hotely v Římě držely ceny stabilní.

David Roche, ředitel společnosti Hotels.com Worldwide, k tomu říká: „Zejména hotely na obou amerických kontinentech pociťují následky širšího globálního hospodářského poklesu, ke kterému došlo v průběhu posledních šesti až devíti měsíců, a my jsme už zaznamenali rozsáhlé snižování cen. Majitelé, kteří provozují hotely v USA, budou pravděpodobně muset snižovat ceny ještě více, pokud chtějí v nadcházejících měsících udržet obsazenost.“

„Oproti tomu, hoteliéři v Evropě jsou méně tlačeni k tomu, aby snižovali ceny, a v jejich prospěch hrají i adekvátní letní výkony – tradiční evropská cestovní špička – která jim pomohla jejich sazby udržet.“

„Evropské ceny však nyní začínají jít dolů, a je pravděpodobné, že v průběhu roku 2009 bude po celém kontinentě, ve všech hlavních destinacích cestovního ruchu, narůstat počet velmi výhodných možností hotelového ubytování.“

O Hotels.com
Na www.hotels.com – ty nejlevnější hotelové sazby, od luxusních hotelů po úsporné ubytování. www.hotels.com nabízí ty nejlepší cenové a slevové programy pro hotelové ubytování kdekoliv.

S působností na všech významných trzích a věci oddanými pracovníky http://cesko.hotels.com/ nabízí více než 80 000 výběrových hotelů po celém světě s garancí ceny ve více jak 40 000 těchto zařízení: pokud zákazník najde stejné ubytování za nižší cenu, Hotels.com se této ceně přizpůsobí.

http://cesko.hotels.com/ má také jeden z nejrozsáhlejších týmů nezávislých hotelových odborníků v odvětví cestovního ruchu, což pro uživatele znamená, že mají k dispozici reálné, nezkreslené recenze ubytovacích zařízení. Turisté mohou zadávat své objednávky online nebo kontaktovat některé naše vícejazyčné centrum pro zákazníky na telefonním čísle +44 (0)20 7492 0979

Pro další informace navštivte web http://cesko.hotels.com/

Kontakt pro dotazy médií –

Jenny Simpson
Online News & PR Manager
WebCertain Europe Ltd
Blackthorn House
Northminster Business Park
Poppleton
York
YO26 6QW
Tel: +44 1904 780030
Email: pr@webcertain.comComments are closed.

Search
Select News Category
    
Select Email Alerts
PR Agencies
Apply to Join

Distribute your news release with newsCertain. Apply to become a member. Contact us for more information

Latest Releases